UWAGA! To pytanie posiada 17 zgłoszeń w trakcie wyjaśniania.

Ilustracja

Pytanie

Czy podczas poruszania się w tunelu o długości mniejszej niż 500m musisz zachować minimalny odstęp 5m od poprzedzającego pojazdu?

Odpowiedź

TAK NIE

Wyjaśnienie

Ustawa Prawo o Ruchu Drogowym Art. 47a. "Kierujący pojazdem w tunelu, podczas zatrzymania wynikającego z warunków lub przepisów ruchu drogowego, jest obowiązany zachować odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 5 m."

Informacje

Dodano do bazy: 28.03.2013 07:58
Dodający: Marta
L.p. Data Powód Informacje Status
15.08.2013 10:29błędna odpowiedźPropozycja odpowiedzi: TAK
odrzucono 28.08.2013 22:51
220.08.2013 08:03błędna odpowiedźPropozycja odpowiedzi: TAK
Wyjaśnienie: Tunel dłuższy niż 500m inimalny odstęp to 50m ale mniejszy tak jak w tym pytaniu , krótszy niż 500m odległość minimalna to 5m
odrzucono 28.08.2013 22:51
320.08.2013 08:48błędna odpowiedźPropozycja odpowiedzi: TAK
odrzucono 28.08.2013 22:50
419.09.2013 17:52błędna odpowiedźPropozycja odpowiedzi: TAK
rozpatrywanie
53.10.2013 17:59błędna odpowiedźPropozycja odpowiedzi: TAK
rozpatrywanie
65.10.2013 19:44błędna odpowiedźrozpatrywanie
715.10.2013 19:37błędna odpowiedźPropozycja odpowiedzi: TAK
rozpatrywanie
816.11.2013 20:55błędna odpowiedźPropozycja odpowiedzi: TAK
Wyjaśnienie: 1. " Dopuszcza się, przy zachowaniu warunków określonych w ust. 1 pkt 2, zatrzymanie lub postój na chodniku przy krawędzi jezdni całego samochodu osobowego, motocykla, motoroweru, roweru lub wózka rowerowego. Inny pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5 t może być w całości umieszczony na chodniku tylko w miejscu wyznaczonym odpowiednimi znakami drogowymi. Art. 47a. Kierujący pojazdem w tunelu, podczas zatrzymania wynikającego z warunków lub przepisów ruchu drogowego, jest obowiązany zachować odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 5 m." 2. ".Poza obszarem zabudowanym w tunelach o długości przekraczającej 500 m, kierujący pojazdem jest obowiązany utrzymywać odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż: 1) 50 m – jeżeli kieruje pojazdem o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t lub autobusem;"
rozpatrywanie
924.11.2013 09:23błędna odpowiedźPropozycja odpowiedzi: TAK
Wyjaśnienie: Art. 47a Prawo o ruchu drogowym "Kierujący pojazdem w tunelu, podczas zatrzymania wynikającego z warunków lub przepisów ruchu drogowego, jest obowiązany zachować odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 5 m."
rozpatrywanie
1017.12.2013 15:54błędna odpowiedźPropozycja odpowiedzi: TAK
rozpatrywanie
1115.01.2014 23:09błędna odpowiedźPropozycja odpowiedzi: TAK
rozpatrywanie
1219.01.2014 16:07błędna odpowiedźPropozycja odpowiedzi: TAK
rozpatrywanie
1323.01.2014 12:32błędna odpowiedźPropozycja odpowiedzi: TAK
rozpatrywanie
144.02.2014 10:31błędna odpowiedźPropozycja odpowiedzi: TAK
rozpatrywanie
1525.02.2014 11:33błędna odpowiedźrozpatrywanie
1611.03.2014 12:16błędna odpowiedźrozpatrywanie
1718.03.2014 08:54pytanie niepoprawnerozpatrywanie
1820.03.2014 17:34błędna odpowiedźPropozycja odpowiedzi: TAK
rozpatrywanie
192.04.2014 19:53błędna odpowiedźPropozycja odpowiedzi: TAK
rozpatrywanie
206.05.2014 14:10błędna odpowiedźPropozycja odpowiedzi: TAK
Wyjaśnienie: Uzasadnienie jest zgodne z odpowiedza TAK natosmiast odpowiedz nie jest bledna
rozpatrywanie
Data Akcja
28.03.2013 07:58:25dodano pytanie do bazy

Dyskusja

comments powered by Disqus